top of page

Pyramida

Nebylo to vůbec v plánu, a přesto nám stojí u chalupy pyramida....Věděla jsem, že jsou pyramidy po celém světě a mají velký účel pro dané místo i pro planetu. Nikdy mě však toto téma nijak silně nevolalo. Až z ničeho nic, v dubnu 2023, při odpoledním šlofíčku. Po probuzení jsem věděla, že mám jít ihned sehnat titanovou pyramidu pro mojí meditační praxi, což mě velmi překvapilo! Kov totiž není můj oblíbený materiál. O pár dní později jsem již měla svojí první pyramidu doma (velikost 10x10 cm). Ještě nebyla venku z balíčku, ještě jsem jí ani neviděla, a už jsem jednoznačně cítila, že bude brzo stát velká pyramida u chalupy. A opět jsem byla překvapená, tenhle silný impuls jsem totiž vážně nečekala :).

Život mě naučil, že je moc krátký na to, aby byl promrhán tím, že neposlouchám své vnitřní volání. A tak i když finance v dohledu nebyly, s vírou, že se vše poskládá, jsem vyrazila na severní Moravu za Zbyškem, který nejenže svojí pyramidu na zahradě již měl, ale byl ochoten zajistit výrobu té mojí. V té době jsem nikdy uvnitř žádné pyramidy nebyla.... tak si asi dokážete představit, jak silný vnitřní impuls jsem musela cítit, když jsem chtěla postavit jednu přímo u nás doma. Zbyšek mi rád umožnil vyzkoušet si pobyt v jeho titanové krásce a tím, že jsem neměla předešlé zkušenosti, neměla jsem ani žádná očekávání. O to víc příjemně rozčarovaná jsem vyšla ven. Byl to pro mě až neskutečně intenzivní prožitek rozšířeného stavu vědomí. 

hala4.jpg

Cesta k realizaci, včetně finanční stránky, se opravdu poskládala. Pro mě další důkaz, že když se má něco stát, a vniřní síla myšlenky drží vizi, tak i když občas rozum nechápe, nakonec se vše uskuteční. A tak nám říjnu 2023 dovezli ze severní Moravy naší Zlatonku.

 

Před příjezdem jsme jí nachystali pelíšek do kterého byla posazena. Základ pyramidy tvoří mandala z téměř 500 kg krystalů. Křišťály, růženíny, ametysty, kunzity, oranžové kalcity, aventuríny, akvamaríny.... prostě samé lásky :). A v každé rohu je krystal, který jsem dostala darem od majitele pozemků v Bosně - z pyramidy Lásky, Země, Slunce, Draka. Pouze z pyramidy Měsíce nemám krystal, ale několik darovaných kusů betonových desek které jsou 30 tisíc let staré, a ty lemují vnější okraj pod Zlatonkou. 

5E0A4714.jpg
5E0A4736.jpg

Když byla mandala stavěna (díky Marcelko a Martí!), držel se u toho záměr, aby každý kdo do Zlatonky vstoupí, tak se mohl v hloubce dotknout sám sebe. Svého srdce. Celá mandala nese skrz krystaly velmi zářivou a láskyplnou energii, ukotvenou aventuríny. Střed mandaly je z velkého množství křišťálů, kunzitů a ametystů, které nám pomáhají při naší cestě do srdce. Hroty okolních křišťálů jsme směřovali záměrně od středu ven, dolů a vzhůru tak, aby se energie Zlatonky mohla šířit všemi směry po planetě Zemi. Aby nesla toto poselství dále. 

6.jpg
10.jpg

Možná si kladete otázku, proč byl pro vznik Zlatonky zvolen titan jako jediný materiál. Je to totiž jeden z nejtvrdších kovů na planetě, a díky tomu dokáže vést a akumulovat velké množství energie. A když se spojí titan a pyramida se zlatým řezem (úhel pyramidy jako má Cheopsova pyramida v Egyptě), vznikne silný vodič a zářič. Není třeba se však bát, že snad její energii nezvládnete. Moje zkušenost je taková, že se síla energie mění nejen dle ročního období, ale také podle toho, kdo a s jakým záměrem přichází. Pyramida je moudrá bytost, zároveň velká učitelka. Můžete si v ní hluboce odpočinout a nebo také v rozšířeném stavu vědomí plout svým vnitřním vesmírem. 

Pyramida zároveň vyrábí záporné ionty, které jsou pro vše živé velmi prospěšné. A protože mě toto téma zajímá, pořídila jsem si ze zahraničí přístroj, který umí záporné ionty měřit a ráda bych Zlatonku podrobila vědeckému průzkumu :)
 


Trvalo to 4 měsíce, než jsem ucítila, že je čas otevřít prostor Zlatonky taky pro ostatní. Pro ty, jenž volá. Nechci být však v roli průvodce/léčitele/terapeuta. Zlatonka tedy bude přístupná těm, kteří se umí nořit do sebe sama a znají meditační praxi. V tuto chvíli je přístupná pouze pro účastníky retreatů, které se u nás pořádají. Nemohu však zaručit, že bude otevřená při každém pobytu - děkuji v tomto za pochopení. 
 


Zde pár fotek ze stavby mandaly - odkaz

Zde fotky z přebírání pyramidy před transportem k nám domů - odkaz
 


A velké poděkování závěrem!
Největší radostí při tvorbě samotné je to, když můžete svoji radost sdílet s ostatními. Díky všem, kteří od začátku věřili a různými způsoby podporovali. Obrovské děkuji patří Davidovi za prvotní a tolik důležitou finanční podporu a dovezené darované krystaly z Bosenských pyramid. Petrovi za to, kolik fyzické práce musel udělat, aby Zlatonka měla svůj základ. Martině a Marcelce děkuji za radost ze společného tvoření mandaly. 

bottom of page