top of page

O nás

Jmenujeme se Anička a Petr. Oba jsme více či méně introverti. I přes velkou potřebu ticha a samoty jsme se rozhodli naslouchat volání našich srdcí a sdílet náš prostor s dalšími lidmi. Ano, je to často pro nás obrovská výzva :)
 

Rádi říkáme, že náše chalupa není hotel a ani penzion. Je to primárně náš domov, který sdílíme s blízkými lektory a jejich klienty.

Já i Petr žijeme péčí o náš prostor.  Vnímáme obrovskou vděčnost za to, že jsme našli místo na samotě u lesa, které nám přináší každý den tolik radosti, často v naprostých maličkostech. Ano, jsou tady i starosti když nám třeba vítr vezme střechu a voda rozbije příjezdovou cestu. A ano, je tady rozhodně stále spousta práce jak uvnitř chalupy, tak okolo ní. Ale rozhodně převažují radosti a potěšení, které často zažíváme jen z toho, že se jdeme projít kolem chalupy a koukáme například jak stromy rostou a jak se jim daří. Je skvělé se zastavit, ztišit a jen sledovat kolik krásy září kolem sebe do prostoru. Rádi posedíme na terase a tiše pozorujeme západ slunce. Každý den při snídani pozorujeme ptáky a během dne nás doprovází jejich zpěv. Když je venku nevlídno, pijeme v teple domova čaj a u toho dalekohledem koukáme na divoká zvířata procházející se po louce za oknem. O přírodu se staráme tak, aby se sem vracelo co nejvíc motýlů a broučků, sázíme nové stromy - některé užitkem pro nás, některé pro divoká zvířata- budujeme pro ně také nové remízky a tůňky z kterých mohou pít. Postupně, po malinkatých krůčcích (dle našich časových možností...) zařazujeme do našich aktivit pěstování ovoce/zeleniny, bylin a sběr divokých jedlých rostlin z našeho okolí. 


Právě díky té vší radosti vnímáme, že tento dar, který máme k dispozici, chceme sdílet s těmi, kteří ho ocení. Vnímáme, že finance jsou pro chod celého areálu velice důležité, ale zároveň je třeba, aby šly ruku v ruce s hřejivým pocitem v srdci. Dělá nám radost, když zde můžeme mít při semináři ubytovanou skupinu, která ocení přirozené (až neskutečné) ticho v noci, tu nádhernou oblohu plnou hvězd a přírodu která laskavým způsobem zve ke společně strávenému času. 

Jak šel čas...

červenec 2016 kupujeme samotu u lesa

květen 2018 začínáme bourat část chalupy a posléze stavět 

květen 2020 úspěšně kolaudujeme 

říjen 2020 než jsme stihli začít podnikat, covidová omezení nám nedovolují pořádat u nás semináře

květen 2021 hurá!!! Už můžeme otevřít pro veřejnost :)

A pokud vás zajímá, jak může probíhat samotná stavba tak velké chalupy, přikládám přístup do našeho archivu! Je tam povídání a fotodokumentace. Občas se sama nestačím divit, jak rychle jsme to zvládli postavit a zároveň to psychicky přežít :)

já a Petr_edited_edited.jpg
Retreat centrum, meditační centrum, pobyt v přírodě
bottom of page