O nás

Jsme rodina pocházející z Křivoklátska, která se rozhodla vybudovat příjemný prostor v přírodě pro tvoření i odpočinek. Pro nás, naše zvířata, přátelé a návštěvníky. Hlavní iniciátor celého projektu jsem já, Anička Stahlová, nejmladší dcera v rodině. Měla jsem velkou touhu přestěhovat mojí farmu blíž přírodě a žít dál od velkoměsta. Po 6 letech aktivního hledání a utváření vize nám v roce 2016 přišla do cesty chalupa s rozsáhlými pozemky na samotném okraji CHKO Šumava, navíc s nádhernými výhledy do okolí.

 

Do celého projektu se od začátku zapojovali aktivně oba moji rodiče. Dali mi důvěru s vybudováním místa, které bude návštěvníkům nabízet hojnost a kvalitní zázemí, kde se dá dočerpat chybějící energie, a v ideálním případě dotknout se v hloubce sám sebe. Místo, které bude přirozeně podporovat ztišení a laskavost. Ale také zároveň spontánní radost :)

Od října 2019 se zapojil do budování areálu také Petr, kterého sem z Prahy poslala kamarádka s tím, aby mi postavil na zimu přístřešek pro ovce. Jak přišel, tak tady rovnou už zůstal a máme se moc rádi :). Je mojí velkou oporou, stará se s láskou o zvířata, opraví a vyrobí vše na co si vzpomenu. 
 

Starší sestra Petra se do dění ve Svaté Maří nejspíš nezapojí, protože si vybudovala u Prahy veganskou cukrářskou školu, které věnuje maximum péče a pozornosti. Její voňavé mlsání s uměleckým přesahem můžete najít zde https://www.petra-stahlova.cz Jsem na ní neskutečně hrdá. Dělá svojí práci srdcem a je to na tom neskutečně znát 
 

Proč vznikl Dvůr Svatá Maří?

Prvotní záměr byl vytvořit domov pro mou rodinu a všechna naše zvířata. Nyní je to navíc často téměř druhý domov pro některé z našich přátel, kteří se za námi rádi vrací a přispívají jejich pomocí a laskavostí k chodu celého areálu. 

 

Dále náš areál nabízíme lektorům pro jejich semináře. Meditace, jóga, ženská setkání, tiché retreaty, pobyty v přírodě... Pro celou naší rodinu je důležité být ve vzájemné sympatii s lektory, kterým poskytneme chalupu - náš domov - pro jejich spolutvoření s jejich klienty. 

Základní informace

  • Svatá Maří se nachází 4 km od Vimperka. Leží na okraji CHKO Šumava, s výhledem na Boubín

  • Naše chalupa leží mimo obec a zároveň nemáme žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny návštěvníky. Do vesnice Štítkov je to pěšky 0,5 km  přes les a louku, nebo autem 1,5 km do Svaté Maří (zde je mapa)

  • Kolem chalupy máme ucelených 30 hektarů luk a lesů, které postupně získávají mnohé využití

 

Jak šel čas...

červenec 2016 kupujeme samotu u lesa

květen 2018 začínáme bourat část chalupy a posléze stavět 

květen 2020 úspěšně kolaudujeme 

říjen 2020 než jsme stihli začít podnikat, covidová omezení nám nedovolují pořádat u nás semináře

květen 2021 hurá!!! Už můžeme otevřít pro veřejnost :)

A pokud vás zajímá, jak může probíhat samotná stavba tak velké chalupy, přikládám přístup do našeho archivu! Je tam povídání a fotodokumentace. Občas se sama nestačím divit, jak rychle jsme to zvládli postavit a zároveň to psychicky přežít :)