O nás

Jsme rodina pocházející z Křivoklátska, která se rozhodla vybudovat příjemný prostor v přírodě pro tvoření i odpočinek. Pro nás, naše zvířata, přátelé a návštěvníky. Hlavní iniciátor celého projektu jsem já, Anička Stahlová, nejmladší dcera v rodině. Měla jsem velkou touhu přestěhovat mojí farmu blíž přírodě a žít dál od velkoměsta. Po 6 letech aktivního hledání a utváření vize nám v roce 2016 přišla do cesty chalupa s rozsáhlými pozemky na samotném okraji CHKO Šumava, navíc s nádhernými výhledy do okolí.

 

25 let moji rodiče podnikali v nábytkářském oboru, nyní je však čas na změnu. Táta mi celých 6 let aktivně pomáhal s výběrem vhodného místa pro uskutečnění mých plánů a výrazně pomohl v začátku výstavby areálu. Byl to on, kdo dal chalupě venkovní vzhled a tvar. Na podzim 2018 se odebral na zasloužený důchodový odpočinek a já si mohla chalupu dostavět za podpory mamky dle vlastních představ. 

Od října 2019 se zapojil do budování areálu také Petr, kterého sem z Prahy poslala kamarádka s tím, aby mi postavil na zimu přístřešek pro ovce. Jak přišel, tak tady rovnou už zůstal a máme se moc rádi :). Je mojí velkou oporou, stará se s láskou o zvířata, opraví a vyrobí vše na co si vzpomenu. 
 

Starší sestra Petra se do dění ve Svaté Maří nejspíš nezapojí, protože si vybudovala u Prahy veganskou cukrářskou školu, které věnuje maximum péče a pozornosti. Její voňavé mlsání s uměleckým přesahem můžete najít zde  https://www.petra-stahlova.cz/

 

louka.jpg

Proč vznikl Dvůr Svatá Maří?

Prvotní záměr byl vytvořit domov pro mou rodinu a všechna naše zvířata. Nyní je to navíc často téměř druhý domov pro některé z našich přátel, kteří se za námi rádi vrací a přispívají jejich pomocí a laskavostí k chodu celého areálu. 

 

Dále náš areál nabízíme lektorům pro jejich semináře. Meditace, jóga, ženská setkání, pobyty v přírodě... Pro celou naší rodinu je důležité být ve vzájemné sympatii s lektory, kterým poskytneme náš domov pro jejich spolutvoření s jejich klienty. Jen tak můžeme naší rodinnou atmosféru šířit (nejen) skrz celou chalupou. 

Základní informace

  • Svatá Maří se nachází 4 km od Vimperka. Leží na okraji CHKO Šumava, s výhledem na Boubín

  • Naše chalupa leží mimo obec a zároveň nemáme žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny návštěvníky. Do vesnice Štítkov je to pěšky 0,5 km  přes les a louku, nebo autem 1,5 km do Svaté Maří (zde je mapa)

  • Kolem chalupy máme ucelených 30 hektarů luk a lesů, které postupně získávají mnohé využití