O nás

Jsme rodina pocházející z Křivoklátska, která se rozhodla vybudovat příjemný prostor v přírodě pro tvoření i odpočinek. Pro nás, naše zvířata, přátelé a návštěvníky. Hlavní iniciátor celého projektu jsem já, Anička Stahlová, nejmladší dcera v rodině. Měla jsem velkou touhu přestěhovat mojí farmu blíž přírodě a žít dál od velkoměsta. Po 6 letech aktivního hledání a utváření vize nám v roce 2016 přišla do cesty chalupa s rozsáhlými pozemky na samotném okraji CHKO Šumava, navíc s nádhernými výhledy do okolí.

 

25 let moji rodiče podnikali v nábytkářském oboru, nyní je však čas na změnu. Táta mi celých 6 let aktivně pomáhal s výběrem vhodného místa pro uskutečnění mých plánů a výrazně pomohl v začátku výstavby areálu. Byl to on, kdo dal mému domu vzhled a tvar. Na podzim 2018 se odebral na zasloužený důchodový odpočinek a teď jsem to já s mojí mamkou, kdo dál tvoří celý koncept Svaté Maří a dohlížíme na vše kolem stavby celého areálu tak, aby to bylo dle našich představ.

 

Moje starší sestra nyní vede vlastní jedinečnou (nejen) francouzko-veganskou cukrářskou školu poblíž Prahy. Čas ukáže, zda se bude chtít i ona zapojit do dění ve Svaté Maří. Zatím je však plně ponořená do jejího voňavého a chutného řemesla .... https://www.petra-stahlova.cz/

Proč budujeme dvůr Svatá Maří?

V první řadě to je domov pro mě a má zvířata. Časem by toto místo mohlo nabídnout domov i dalším nadšencům, kteří touží žít dál od města, pěstovat si vlastní zeleninu a ovoce, a prosperovat z toho co nám příroda nabídne. Prostě žít tak nějak víc v klidu a v sounáležitosti....

 

Dvůr Svatá Maří je vhodný na pronájem k pořádání workshopů, seminářů či školení. Díky poloze areálu (na samotě u lesa) zde mohou probíhat nejen klidné workshopy s jógou a meditacemi, ale také moje oblíbené hudebně-taneční setkání.

Základní informace

 • Svatá Maří se nachází 4 km od Vimperka. Leží na okraji CHKO Šumava, s výhledem na Boubín

 • Naše chalupa leží mimo obec a zároveň nemáme žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny návštěvníky. Do vesnice Štítkov je to pěšky 0,5 km  přes les a louku, nebo autem 1,5 km do Svaté Maří (zde je mapa)

 • Kolem chalupy máme ucelených 30 hektarů luk a lesů, které postupně budou získávat mnohé využití

Hlavní budova (realizace 2018/2020)

 • ubytování v 10 pokojích (2-4 lůžek) s vlastní koupelnou a mini-kuchyňkou, dále možnost spaní v meditárně na matracích. Celková kapacita areálu pro skupiny do 40 osob

 • tělocvična / meditárna / školící místnost o rozměru 81 m² s východem na venkovní terasu. Součástí prostoru je velký krb, které zpříjemní nejen zimní večery. V místnosti bude k dispozici vše potřebné vybavení pro semináře a hudební akce.

 • profesionálně zařízená kuchyň

 • jídelna s krbem a s východem na venkovní terasu

 • bylinková bio sauna vhodná i pro nejmenší děti + vířivka 

Venkovní prostor bude nabízet (realizace 2018/2020)

 • zvířátka na farmě (koně, poníci, oslíci, ovce, kozy, kočky) 

 • prožitkové setkání se zvířaty - jízda na ponících a oslících, péče o zvířata, výlety se zvířaty po okolní přírodě

 • krytá kruhová jízdárna k využití  při jízdě na koních v případě deště či silného větru. 

 • ohniště s grilem 

 • rybník s možností koupání 

© 2018 by  Anicka Stahlova