top of page

Zvířata na farmě

Dovolte mi představit celou naší početnou zvířecí bandu, která se skládá z menších koní, poníků, oslíků, oveček a kozla.  Samozřejmě nechybí ani pes a kočky, bez těch by farma nebyla farmou :). Všechno kolem zvířat zařizuji já, Anička. Pro návštěvníky dvora Svatá Maří nabízím prožitkové setkání se zvířaty. 

IMG_0288.JPG

Elí

Mladá fenka belgického ovčáka- tervueren. Záměrně jsem vybírala fenku z chovu zaměřeným na pasení ovcí, abych si mohla splnit jeden z mnoha snů a mít pracovního psa ke zvířatům. Elí se narodila 1/6/2018 na den dětí, a asi možná díky tomu se pořád usmívá a chce si hrát. Je to úžasná parťačka, která miluje lidskou společnost. Naše hosty často ráda doprovází na procházkách okolní přírodou.

Máří-29-201112.jpg

Rebeka

Rebeka je šéfová celého stáda. K lidem je neskutečně laskavá a přátelská. Je to velice jemný kůň, ale zároveň psychicky sebevědomý. Pokud před kontaktem s ní odložíš stranou svoje ego, snese ti pak modré z nebe :)


 

Sv_Maří (21).jpg

Mia

Mia se narodila Rebece v květnu 2018. Je to první odchované hříbě na farmě!

Mia je sebevědomá kobylka, stejně jako její máma a táta. Zatím objevuje všechno zajímavé, co svět nabízí. Miluje kontakt s lidmi a užívá si drbání kožichu :). Tři roky si může volně užívat dětství a teprve potom jí začnu připravovat pod sedlo a k práci s lidmi. Jsem zvědavá, jaké kvality mi nabídne. Zatím se do všeho hrne po hlavě, chce vše zkoumat a u všeho být jako první.

eric.jpg

Eric

Eric je mladý valach plemene irský cob, dovezený z irských pastvin. Je to neskutečně citlivý obr, který vám ochotně splní každé vaše přání. Nemá rád prudké a násilné zacházení, to potom rychle utíká od člověka pryč. Naopak miluje pomalé hlazení kožichu a dlouhé hřebelcování. 

Snoopy

Snoopyho mám z celé party nejdéle. Je to valach plemene mini-appaloosa. Absolvoval se mnou několik výletů do lesní školky, dětského domova a do azylového domu pro matky s dětmi. Jen tak ničeho se nebojí, je odvážný a zároveň ke všem velice pozorný.

Máří-17-201112.jpg

Lili

Lili je o rok starší sestra Snoopyho, plemene mini-appaloosa. V roce 2016  jsem viděla inzerát, že se prodává sestra Snoopyho a ještě ten den jsem jí rezervovala ke koupi. Od té doby u mě prožívá prázdniny. A to doslova! Když jsem jí dovezla domů, stranila se lidem, byla nedůvěřivá a celkově neochotná spolupracovat. Po mnoha měsících volna a pravidelného mazlení začala sama lidský kontakt vyhledávat. Často za mnou ve výběhu nenápadně přijde s prosíkem, abych jí podrbala na břiše a na krku:)

karina_edited.jpg

Karina

Karinu jsem dostala darem od pána, který se už o ní nemohl dál starat. Je to oslí dáma ve středním věku, která je vyšší než běžní oslíci zde v ČR. Karina je ten nejmilejší oslík, kterého jsem kdy poznala. Ráda se mazlí, na oslici je víc než trpělivá a zároveň pracovitá. Má za sebou moc krásnou zkušenost s autistickými dětmi, pro které byla velkou oporou. Je prostě takový všestranný rodinný osel :)

 

Máří-54-201112.jpg

Gert

Geert byl úplně první osel, kterého jsem si pořídila. Je to mladý rošťák, který když vidí lidi, chodí za nimi jako pejsek. Chce být s lidmi a ideálně pořád mazlen a milován :). Rád se nechá od kohokoliv vyhřebelcovat. A drbání, to miluje!

S Karinou jsou nerozluční kamarádi a nehnou se od sebe :)

micina.jpg

Micina

Kdysi dávno na farmu přišla černo-bílá kočka bez ocasu, plná blech, nemocí a špinavého kožichu. Byla odvážná a chtěla se kamarádit, přestože jí občas proháněla moje fenka Lassie. Zabydlela se, uzdravila se, já jí odblešila, jen ocásek nedorostl :). 

Žila na farmě  4 roky, dokud jí nepřejelo auto :(. Měla několik koťátek. Jedno z nich, nyní už dospělá kočka, žije v domě mých rodičů. Než jsme jí nechali vykastrovat, měla koťata. A jedno z nich, dnes už dospělá čičina, dnes se mnou žije ve Svaté Maří. Vnučka mojí první první úžasně vděčné miciny :).... jo a její nejlepší kámoška je fenka Elí, ke které se jde každý den přitulit!
 

kotě.jpg

Vrnda

Přinesl mi jí řemeslník ze stavby s tím, že hledá kotěti nový domov. Je to pěkný rozmachánek a nejraději se válí s hafany na matraci. Když jí pohladíte, vrní jako o život. Hlasitější kočku jste určitě ještě neslyšeli ;)

Ovečky a kozy

Josefína - kříženka kamerunské ovce, miluje mazlení a žrádlo. Dává nádherná jehňata

Matěj - syn Josefíny, ničeho se nebojí a je schopen kvůli pomazlení lidi doslova pronásledovat 

Quentin - holandský kozlík. Místní maskot, který na sebe nikdy nenechá sáhnout :)

Magdalenka- kamerunská ovce, která si často žije svým vlastním životem.

Kamil - kamerunský beran. Miluje dlouhé mazlení a už podle jeho obézního vzhledu je jasné, že nadevše miluje i žrádlo

Bohdanka - kamerunská ovečka, která miluje drbání kožichu

Milouš - kamerunský beran s velice klidným a milým charakterem, který ochraňuje celé stádo

(všechny kozlíky a beránky máme kastrované. Je to jediný způsob, jak můžou společně v klidu žít bez rivality a případných úrazů. Zároveň jsou to vhodní mazlíci pro děti - netrkají a trkat nezačnou :) )

Máří-28-201112.jpg
IMG_2027.jpg
beruška.jpg

Kde bydlí zvířátka z naší farmy?

U nás se mají zvířátka blaze :). Hlavní výběh s mnoha stromy a přírodními úkryty má 1,5 ha. Je rozdělen na tři části a první jeho část je přímo vedle příjezdové cesty, takže na zvířátka uvidíte jakmile k nám přijedete... pokud tedy nejsou právě schovaná na druhé straně za kopcem. Během zimního období je zde celé stádo - tři koně, dva poníci a dva oslíci. K dispozici mají veliký přístřešek, který v zimě slouží jako úkryt před větrem a nepřízní počasí. Od jara do podzimu se stěhují koně na letní pastvinu o rozloze 4 ha. Poníci a oslíci zůstávají celoročně v hlavním výběhu. 
V areálu máme také zimní výběh pro ovečky, kde mají svůj klid a bezpečí pro porod jehňat. Od jara do podzimu je výběh otevřen a můžou chodit volně po celém areálu. Nejvíc času tráví na letní pastvě s koňmi, které vnímají jako svoje ochránce a kamarády. 

vybeh%20pro%20kone_edited.jpg
PC171310.JPG
.
.
.
.
Retreat centrum, meditační centrum, pobyt v přírodě
bottom of page