top of page

Aktuality

Červenec 2021

Už to u nás žije! Jezdí k nám hosti a užívají si semináře, které jim lektoři nachystali. My zatím s Petrem poletujeme mezi úklidem chalupy a venkovními pracemi. Je to náročné na dva lidi, a tak občas přijedou přátelé či rodina a pomůžou nám. Alespoň, že je máme :). Druhý červencový víkend se u nás konala svatba našich blízkých přátel. A protože ženich nás pravidelně obdarovává záběry ze vzdušných výšek, i tentokrát jsme od něj dostali video, které s vámi můžu nyní s velkou radostí sdílet. Je hřejivé vidět, jak se po výstavbě chalupa vrací zpět do obležení zeleně, tak jak to bylo v době, kdy jsme toto úžasné místo kupovali. 

Jaro 2021

Celý podzim a zimu jsme pálili chroští, čistili remízky, uklízeli les. Tak, abychom mohli na jaře zasadit 350 sazenic dubů a buků. Samozřejmě sami s Petrem bychom to nezvládli, po celou dobu nám pomáhali přátelé. Byla to neskutečná fuška, ale stálo to za to. Na podzim a roky následující budeme s výsadbou pokračovat, máme totiž v plánu zasadit více druhů dřevin. Je také v plánu vytvořit tůňky a založit nové remízky... ale to už předbíhám :)

V tuto chvíli máme hlavní terénní práce kolem téměř hotové a náš báječný rybníkář-zahradník se stará o to, aby krajina kolem chalupy dostala zpět svojí přirozenost a zároveň to byl funkční prostor pro odpočinek a relaxaci. V létě už by měla hojně rašit tráva tam, kde je nyní nově roztažená ornice. Však máme NPK pro zemědělce a po tom tráva roste rychlostí blesku :)
 

Listopad 2020

Protože nám vláda zakázala v rámci nouzového stavu podnikat a já musela do konce roku zrušit všechny nasmlouvané pronájmy chalupy, tak si užíváme odpočinku. Pracujeme, stavíme a pečujeme o areál, ale zároveň jsme zvolnili tempo. Nechvátáme a víc se radujeme :)
Přikládám video od kamaráda Marka, které vystihuje momentální místní podzimně-zimní pohodu. Druhé video z dronu si natočil Marek s kamarády, aby si mohli udělat snímky z termokamery po vykoupání v ledové vodě právě budovaného jezírka. Mně se především na videu líbilo rozpohybování hladiny vody, které při koupání vzniklo :)

 

Srpen/září 2020

Dvůr chalupy se již zelená, rybník se staví, terasa před jídelnou je již téměř hotová. S pracemi neotálíme, stále budujeme, ale tempo jsme malinko zpomalili, abychom si dopřáli zasloužený odpočinek, kterého jsme před kolaudací měli pramálo. V červenci jsme měli na chalupě první pronájmy s přáteli a jejich klienty, díky nimž jsme si ozkoušeli provoz a chytali první mouchy (jako například když nám voda tekla pouze na 80 stupňů a nešla snížit - i voda v záchodě byla poté teplá...). Srpen byl ve znamení částečného odpočinku. Zároveň jsem nechala chalupu otevřenou k prohlídkám a seznámením se s lektory, kteří mají zájem o pronájem. Od září už chalupa plní svůj účel pro který byla postavena a najíždějí hosté. Zažíváme moc milá setkání :). Do toho ještě stihneme uspořádat dvě pracovně/relaxační brigády s přáteli a s přáteli přátel, takže se z velké části vyčistil les po těžbě (opět kůrovec...) a péči dostali staré remízky, které čeká příští rok jejich plánovaná obnova. 

Začátek léta 2020

Interiéry jsou již hotové a postupně od července vítáme první hosty. Příjezdovou cestu od vesnice nám zničily vydatné deště, ale naštěstí jsme jí zavčasu stihli opravit. Hotové jsou kamenické práce na chalupě, a nyní se začne stavět terasa před jídelnou, venkovní schodiště, parkoviště a rybník. Teď už to ale začíná být radost, když jezdí první hosté... ta chvíle, pro kterou jsme to celé budovali :)

Duben/květen 2020

Březen 2020

Fotky nejsou nejnovější, je to výběr ze zimy. Chystám se na pořádné focení v květnu, kdy bude interiér již útulně zabydlený. Během zimy si dva truhláři pohráli s interiéry. Osadili všude masivní jasanové dveře, koupelny mají jasanová zrcadla, která k ním ladí :). Parapety jsou dubové, stejně tak stoly a lavice v jídelně, a lavice v hlavní vstupní chodbě. Brzo se bude instalovat jasanová šatní stěna..... no a mohla bych pokračovat, je toho tady od nich více :). Před vánoci se pokládala dubová drásaná podlaha.  Všude po chalupě je poctivá řemeslná práce, která mě neskutečně těší. V provozu je již profi kuchyň, kterou nyní testuji s přáteli (teda do vyhlášení karantény jsme testovali ;)).  Během necelého týdne se bude instalovat kované zábradlí na schodiště, které jsem si navrhla, stejně tak zábradlí před francouzskými okny v meditárně a žebříky do mezonetových pater u tří pokojů. Ve stejném čase dorazí auto plné borovicového nábytku (od dalšího šikovného truhláře), který se bude stěhovat na pokoje. Závěsy jsem vybrala a a jsou již zadané do výroby. Pokoje získávají svoje jména, příběhy a pomalu se mi rýsují v obrazech doplňky, kterými je postupně dotvořím. Objednané jsou také gaučíky - jeden velký rohový do jídelny a jeden ke kávovaru u schodiště. Wellness už má svojí bylinkovou saunu a nafukovací vířivku..... a mnoho mnoho dalšího. To ale uvidíte na fotkách na přelomu jara/léta :).

 

Den před vyhlášením karantény byl u mě na návštěvě kamarád s jeho létajícím dronem. Přestože počasí, teda převážně vítr, nám nepřál, vznikl materiál, který jsem amatérsky sestříhala do dvou videí. Třetí je spíš taková krátká radost z pasení oveček. V době natáčení byla kolem chalupy ještě žlutá stará tráva, a z dronu záběry nevypadají příliš "šťavnatě". O víc jak dva týdny později, kdy to sem vkládám, se už začíná venku tráva zelenat a příroda je o tolik veselejší. A zvířátka taky. Těší se po zimní pauze na travičku :) 

bottom of page